Máme radi hokej

Spoločnosť EUROtoner, s.r.o. sa rozhodla podporiť zimnú sezónu 2015/2016 nášho národného športu - ľadový hokej.

Keď sa povie ľadový hokej, všetci si vybavia na ľade dva tímy hrajúce proti sebe. Niektorí si spomenú aj na dôležitých rozhodcov alebo dokonca rollbu s ľadármi :)

Ale čo sa deje v pozadí? Viete to? Pred, počas ale aj po zápase treba zabezpečiť organizačne mnoho činností. A to má na starosti tím off-ice officials. Práve tento tím sa rozhodla spoločnsoť EUROtoner, s.r.o. podporiť. Bez nich by sa totiž žiaden zápas nemohol uskutočniť.

 

Kto je tím off-ice officials a čo robí?

Ich práca začína minimálne 75 min. pred vhodením prvého buly, kedy štatistik a zapisovateľ musí pripraviť podľa súpisiek tímov predzápasový zápis o stretnutí. Tento zápis musia podpísať vedúci a tréneri jednotlivých družstiev. Takto pripravený zápis sa odovzdáva rozhodcom stretnutia. Medzitým časomerač pripraví "kocku", ktorá musí svietiť 60 minút pred začiatkom stretnutia. Hodiny spúšťa počas rozcvičky tímov a kontroluje, či sú v poriadku všetky funkcie (tresty, oddychový čas...). Trestomerači pripravia puky, uteráky a pitný režim na trestné lavice. Desať minút pred začiatkom zápasu sú už všetci činovníci pripravení na svojich miestach. V tomto čase hlásateľ alebo hlásateľka privíta divákov a vyhlasuje zostavy jednotlivých tímov, trénerov a rozhodcov.

 

Počas zápasu má opäť každý svoje povinnosti. Trestomerači "vítajú" na trestných laviciach vylúčených hráčov, ktorých po uplynutí trestu púšťajú na ľad. Časomerač ostrým okom stráži čas, zapisovateľ všetko dianie zapisuje, štatistik nahadzuje údaje do systému a hlásateľ hlási všetko dôležité... :)

 

Po zápase papierové formality dokončuje zapisovateľ so štatistikom. Vedúci mužstiev doplnia potrebné údaje do zápisu, poprípade rozhodca doplní údaje do poznámok a konečne môžeme ísť domov. Asi po 4 hodinách od príchodu na "zimák"

 

Niekoľko fotografií

 

Balíček pripravený :)

 

 

Už iba odovzdať...

 

"Ale sme pekní"

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.