Chránená dielňa EURO toner

Zákon 389/2006 Z.z. o službách zamestnanosti

Ako to v skutočnosti funguje (zjednodušený výklad)?

Ak máte firmu s počtom zamestnancov napríklad 50 máte povinnosť zamestnávať 3,2 % zdravotne postihnutých, čo je po zaokrúhlení 2 zamestnanci. Ak nezamestnáva ani jedného zdravotne posithuntého, tak ročný poplatok štátu je 2 x 1115,36 EUR = 2230,72 EUR (platí pre rok 2018).Táto povinnosť vzniká všetkým, ktorý zamestnávajú viac ako 20 zamestnancov. Tieto peniaze môžete ušetriť ak nakúpite napríklad kancelárske potreby, reklamné alebo  darčekové predmety, alebo renovované tonery priamo v našej chránenej dielni. Názor, že náhradné plnenie je administratívne náročné, je omyl. Doklady, ktoré k administrácii náhradného plnenia potrebujete, vám hneď po doručení tovaru a platby zašleme. Jediná vaša povinnosť je tieto doklady spolu s ročným výkazom o počte zamestnancov doručiť do 31.03.2019 na príslušný úrad práce. Náhradné plnenie nie je možné uplatňovať spätne. Preto neváhajte a nakupujte po celý rok. Na konci roka vám vystavíme potvrdenie za nákupy za celý rok súhrnne. Nenechávajte si to na koniec roka, nemusíte to stihnúť!

Takže: aké máte možnosti??

  1. zamestnať potrebný počet zdravotne postihnutých zamestnancov...  
  2. osloviť nás a využiť náhradné plnenie...  
  3. zaplatiť ročný poplatok štátu 1197,00 EUR (platí pre rok 2019) za jedného  NEZAMESTNANÉHO zdravotne postihnutého ...

Kliknite na baner pod týmto nadpisom a tam nájdete SUPER tabuľku na výpočet náhradného plnenia... POZOR, je o 133 eur výhodnejšie ako odvod za neplnenie podielu ZŤP zamestnancov !!!

Máte viac ako 20 zamestnancov?

Čo sú to chránené dielne a načo slúžia.

Povinnosť zamestnávať zdravotne postihnutých ľudí majú podľa zákona č.389/ 2006 Z.z. o službách zamestnanosti, všetky spoločnosti zamestnávajúce viac ako 20 zamestnancov.
Zamestnávatelia, ktorý nemôžu alebo nechcú zamestnať takýchto pracovníkov, musia štátu zaplatiť odvod za každého chýbajúceho zdravotne postihnutého zamestnanca.

Plateniu je možné sa vyhnúť, ak zadajú zákazku chránenej dielni, v ktorej zdravotne postihnutí zamestnanci pracujú. Tieto dielne sa okrem iného venujú softvérovým alebo reklamným službám, výrobe kancelárskych potrieb, renovácii tonerov a podobne.

Náhradné plnenie - odberanie služieb alebo výrobkov

Podľa par. 64 Zákona č.5/2004 o službách zamestnanosti na "započítanie" jedného občana so zdravotným postihnutím je potrebné zadať zákazku vo výške 0,8 násobku celkovej ceny práce vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve SR za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom zamestnávateľ povinnosť zadaním zákazky plní.
Plnenie povinnosti je zamestnávateľ povinný preukázať úhradu najneskôr do 31. marca nasledujúceho kalendárneho roka.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.